Zihin Okuma Üzerine Yazılmış En İyi Kitaplar

Zihin Okuma Üzerine Yazılmış En İyi Kitaplar

Birinin aklından geçenleri bilebileceğinize gerçekten inanıyor musunuz? Daha önce telepati, insan psikolojisi ve zihin okuma gibi terimleri duymuş olabilirsiniz. İnsanların diğer insanların zihnindeki düşünceleri tam anlamıyla okuyamadıkları, ancak düşünceleri ve duyguları etkili bir şekilde sezebildikleri doğrudur. Zihin okumayı anlamak için bu alanda geliştirilmiş teknik teorileri, araçları ve zihin okumanın gücünü öğrenmeniz gerekir. Kulağa zor gelse de hiçbir şey imkânsız değildir. Ve zihin okuma hakkında bilgi edinmek isteyen biriyseniz, bu içerik tam sizin için! İşte zihin okuma üzerine yazılmış kitaplar…

Düşüncenin Gücü: İnsan Ne Düşünüyorsa Odur – James Allen

Hayat yolunda ilerlerken, ayak izlerimize aklımız rehberlik eder. Zihnin saflığı, kaçınılmaz olarak hayatın saflığına, dostlara ve düşmanlara karşı günlük davranışlarımızı ve tutumlarımızı kontrol etmesi gereken değerli sevgi ve anlayışa götürür. James Allen’ın yazdığı Düşüncenin Gücü: İnsan Ne Düşünüyorsa Odur, bir bireyin başkalarının ne düşündüklerini veya nasıl hissettiklerini anlamaya başlamadan önce kendisinin ne düşündüğünü ve ne yapmak istediğini bilmesi üzerine yazılmış etkili bir kitaptır. Çünkü Allen’a göre, düşünce eylemin tohumudur. Nedeni kontrol ederseniz, sonucu da kontrol edebilirsiniz. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilinçaltının Gücü: Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi De Değiştirirsiniz – Dr. Joseph Murphy

1963 yılında yayınlandığı dönemden bu yana çok satanlar listesinde olan Bilinçaltının Gücü: Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi De Değiştirirsiniz, tıpkı James Allen’ın Düşüncenin Gücü kitabı gibi kişinin öncelikle kendi zihnini anlamasını, iyileştirmesini ve daha sağlıklı düşünebilmesini temele alır. Dr. Joseph Murphy, kitabında yaşamdaki olayların aslında bilinç ve bilinçaltı çalışmalarının sonucu olduğunu açıklıyor ve bu mucizevi enerjiye odaklanarak ve yeniden yönlendirerek kişinin kaderini değiştirebileceği pratik ve basit teknikleri uygulamayı öneriyor. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Incognito: Beynin Gizli Hayatı – David Eagleman

Başkalarının ne düşündüğünü anlayabilmek için beynin nasıl çalıştığını anlamak ve düşünme hakkındaki düşüncenin gelişimini öğrenmek isterseniz, Incognito: Beynin Gizli Hayatı’na bir şans verebilirsiniz. Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan -ve neredeyse şimdiden klasikleşen- kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnsanların Oynadığı Oyunlar: İnsan İlişkilerinin Psikolojisi – Eric Berne

İnsan davranışını açıklamanın bir yolu olarak transaksiyonel analiz teorisini yaratan, Kanadalı psikiyatrist Eric Berne’nin kaleme aldığı İnsanların Oynadığı Oyunlar, ilişkilerin psikolojisi ve davranış kalıpları hakkında çığır açmış bir kitaptır. Eric Berne, kitabında hepimizin insan ilişkilerin oyun oynadığını ileri sürer ve insanları farkında bile olmadan işyerinde, arkadaş ortamında, yatak odasında oynadığı bu oyunların aslında çok daha önceden bilicimizde olduğunu savunur. Hayatımızın kontrolünün bizde olduğunu düşünsek de atacağımız her adım aslında çok önceden planlanmış bir oyunun hamleleri gibidir. Berne’nin İnsanların Oynadığı Oyunlar kitabıyla birlikte bir dakika ya da bir ömür geçirdiğiniz kişilerin gerçek benliklerini tanıyarak eylemlerinizi ve tepkilerinizi duruma göre ayarlamayı öğrenebilirsiniz. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zihindeki Benlik: Bilinçli Beynin Gelişimi – Antonio Damasio

Antonio Damasio, son otuz yılını beynin nasıl çalıştığı üzerine çalışarak ve yazarak geçirdi ve çalışmaları, bilimsel ve hümanist olanın eşsiz birleşimiyle beğeni topladı. Zihindeki Benlik’te, Damasio bilincin bir şekilde bedenden ayrı olduğu yolundaki uzun süredir devam eden fikre karşı çıkıyor ve benliğe sahip bir zihin olarak düşündüğümüz bilincin yaşayan bir organizma tarafından yaratılan biyolojik bir süreçle başlaması gerektiğine dair ilgi uyandıran yeni bilimsel kanıtlar sunuyor. Damasio’nun insan beyninin işleyişini mükemmel bir şekilde anlattığı bu kitabı, başkalarının nasıl düşündüğünü anlamanıza yardımcı olacak zihin okuma kategorisine giren kitaplarından biridir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zihnin Gizli Yaşamı: Beyniniz Nasıl Düşünür, Hisseder ve Karar Verir? – Mariano Sigman

Sinirbilimci Mariano Sigman, Zihnin Gizli Yaşamı’nda, zihnin nasıl çalıştığı hakkında bilmek istediğiniz her şeye dair büyük ama kısa bir çalışma sunuyor. Bebekken bile matematik, dil ve ahlak kavramlarını oluşturabildiğimizi gösteren araştırma, yıllarca ve yıllarca örgün ve yaygın eğitimin beynimizi nasıl temelden değiştirebileceğini ve dünyayı nasıl deneyimlediğimizi gösteriyor. Zihnin Gizli Yaşamı: Beyniniz Nasıl Düşünür, Hisseder ve Karar Verir?, okuyucuların bizi biz yapan en küçük şeyleri bile anlamaya başlamasına yardımcı olacak, sinirbilimin erişilebilir ve büyüleyici bir özetidir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Beden Dili: Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi – Joe Navarro

Eski bir FBI karşı istihbarat subayı ve sözsüz davranışlar konusunda tanınmış bir uzman olan Joe Navarro, Beden Dili: Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi adlı kitabında insanların nasıl hızlı bir şekilde okunabileceğini üç önemli başlık altında açıklıyor: Duyguları ve davranışları deşifre edin, gizli tuzaklardan kaçının ve aldatıcı davranışlar arayın. Ayrıca beden dilinizin patronunuzun, ailenizin, arkadaşlarınızın ve yabancıların sizin hakkınızda ne düşündüğünü nasıl etkileyebileceğini öğreneceksiniz. İnsanların zihnini okumaya doğru giden yolda, öncelikli olarak beden dilinin ne ifade ettiğini öğrenmek sizi öne geçirecektir. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnsanları Okumak – Jo-Ellan Dimitrius & Wendy Patrick Mazzarella

Amerika’nın en başarılı jüri danışmanlarından biri olan İnsanları Okumak kitabının yazarı Jo-Ellan Dimitrius, bir insanı kelimenin tam anlamıyla bir kitap gibi okuyabilir. Görünüm, ses tonu, yüz ifadesi ve kişisel alışkanlıklardaki gizli mesajları çözerek, son yirmi yılın en ünlü davalarından bazılarında jüri üyelerinin, tanıkların, avukatların ve yargıçların davranışlarını doğru bir şekilde tahmin etti. Bir yalanı tespit etmek için “satır aralarını” nasıl duyabilirsiniz, sezgi ne zaman önemli kararlar almak için en iyi rehberdir, romantik çekiciliğin açıklayıcı belirtileri nelerdir, diğer insanlar bizi nasıl “okur” gibi soruların cevapları tahmin ettiğimizden daha basit açıklamalara sahip olabilir. Saç stili, giyim, el hareketleri, ofis veya oturma odasının düzgünlüğü, bakışların sabitliği, astların etrafındaki davranışların tümü, bir kişinin bütünlüğü, çalışma alışkanlıkları ve cinsel ilgileri hakkında kritik ipuçları sağlar. İnsanları Okumak’ta Dimitrius canlı anekdotlar ve kanıtlanmış teknikler aracılığıyla, bize bu işaretleri doğru ve kesin bir şekilde nasıl yorumlayacağımızı öğretiyor. Kitabı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir