Yeni Başlayanlara Özel En İyi Başlangıç Seviyesi Akustik Gitar Önerileri

Yeni Başlayanlara Özel En İyi Başlangıç Seviyesi Akustik Gitar Önerileri

Müzikal bir yolculuğa çıkmak istediğinizde ilk vermeniz gereken karar, bu hayat boyu sürecek olan yolculukta hangi enstrümanın size yol arkadaşı olacağıdır. Akustik gitar çok yönlü olması ve her müzik tarzına hitap edebilmesi ile birçok yeni başlayanın tercihi oluyor. Hem modern bir enstrüman olması hem de o güzel klasik görüntüsünü koruması ile oldukça havalı. Ancak akustik gitara yeni başlayanlar için en iyi akustik gitar modeli seçimi oldukça zor bir konu. Akustik gitara yeni başlıyor ve ne istediğinize karar veremiyorsanız bi kahve alın gelin. Bu liste tam olarak size göre!

İlginizi Çekebilir:

Ibanez PC12MH-OPN 

Ibanez PC12MH-OPN konser tipi klasik gövdeye sahip ton ve akustik anlamında oldukça tatmin edici, kaliteli bir akustik gitar modeli. Tamamı maun ağacından imal edilen gövde, gülağacı klavye ve sap kombinasyonuna sahip olan Ibanez PC12MH-OPN 20 perdeye sahip. Özellikle üst seviye bir başlangıç gitarı arayan yeni başlayanlar için ideal bir seçenek olan Ibanez PC12MH-OPN aynı zamanda uygun fiyatlı bir akustik gitar modeli arayan profesyonellere de hitap ediyor. Hem evdeki ya da stüdyodaki çalışmalarda hem de sahne performanslarında oldukça yeterli ve tatmin edici bir performans sağlayan Ibanez PC12MH-OPN muadili ürünlere göre uygun fiyata sahip bir başlangıç gitarı. Üstelik krom kaplama akort burguları oldukça iyi bir kaliteye sahip. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Cort SFX-ME OP

İstisnasız gitar çalmaya yeni başlayan herkesin mutlaka duyduğu ya da karşılaştığı Cort firmasının başlangıç seviyesi akustik gitar modeli olan Cort SFX-ME OP başlangıç için ideal bir seçeneklerden biri. Maun ağacından imal edilen gövdeye sahip. Ön kısmının ladin ağacı olması ise gitarın akustiğine ve ton kalitesine olumlu bir etki yapıyor. Gülağacı klavye ve gövdeye sahip olan Cort SFX-ME OP 20 perdeye sahip. Üstelik elektronik devreye sahip olması sayesinde elektro akustik gitar olarak kullanılabilir. Üst seviye gitarlarda kullanılan Fishman devre ve Piezo manyetikler elektro akustik gitar olarak kullanmak istediğinizde profesyonel bir performans sağlıyor. Bu yönüyle sahne performanslarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Çok kaliteli bir ürün gayet güzel bir şekilde paketlenmiş olarak elimize ulaştı teşekkür ederim

Masterwork Special Paris

Masterwork firması İstanbul’da kurulmuş yerli müzik enstrümanları üreten bir firma. Firmanın özel üretim serisi olan Masterwork Special Paris ıhlamur ağacı gövde, gülağacı sap ve klavye kombinasyonuna sahip. 20 perdeye sahip olan Masterwork Special Paris yeni başlayanlar için kaliteli ve zengin bir ton aralığı sağlıyor. Özellikle eğitim kurumları ve konservatuar öğrencileri için uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir başlangıç seçeneği. Üzerinde bulunan preamfi ve manyetikler ile  elektro akustik gitar olarak da tatmin edici bir deneyim sağlayacak. Kısıtlı bütçeye sahip yeni başlayanlar için Masterwork Special Paris ağaç kalitesi ve ton olarak oldukça yeterli bir fiyat performans ürünü. Üstelik her zevke hitap eden farklı renklere ve görünüme sahip versiyonları mevcut. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Ibanez TCY12E-OPN

Ibanez TCY12E-OPN hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için modern görünüme sahip güzel bir başlangıç seçeneği. Tamamı maun ağacı gövde, gülağacı sap ve klavye kombinasyonuna sahip. 20 perdeli bir akustik gitar modeli olan Ibanez TCY12E-OPN oldukça kaliteli akort burgularına ve köprü pinlerine sahip. İbanez firmasının ürettiği orta seviye preamfi ve manyetiği ile elektro akustik gitar olarakta oldukça başarılı. Üstelik üzerindeki dahili tuner, akort yapmakta zorlanan yeni başlayanları çok rahat ettirecek. Klasik görüntüden ziyade daha modern bir tasarıma sahip olan Ibanez TCY12E-OPN modern görünümü sevenler için ideal bir başlangıç seçeneği. Gövde üzerinde kullanılan parlak cila ise pahalı ve butik bir gitar görünümü sağlıyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Çok güzel bir enstrüman. Öncelikle paketlemesi gerçekten çok özenle yapılmış.Eski büyük kasa gitarımın sesini aradım bu enstrümanda ama kasa küçük olmasına rağmen güzel bir ton yakaladım.Elektro sesini dinlediğimde emin oldum. Yapılan müzik türüne göre değerlendirilebilir.Klavyesi gerçekten çok rahat. Çok hoş bir gitar.

Seagull Entourage

Eğer akustik gitara ayırabilecek yeteri kadar bütçeniz varsa, alacağım gitar hem yeni başlarken hem de profesyonel seviyelerde ihtiyaçlarımı karşılayacak bir model olsun diyorsanız Seagull Entourage tam olarak size göre. Üst seviye akustik gitarlar üreten Seagull firmasının başlangıç serisi bir model olan Seagull Entourage üst seviye ve kaliteli bir akustik gitar modeli. Yan ve arka kısımları yabani kiraz ağacı, ön kısmı masif sedir ağacından imal edilen Seagull Entourage gülağacı klavye ve akçaağaç sapa sahip. Patentli üst eşik yapısı hem sağlamlık hem de güzel bir ton sağlıyor. Üzerindeki kaliteli Godin Ql preamfi ve eşik altı manyetiği ile elektro akustik gitar olarak üst düzey bir çalım deneyimi sağlıyor. 2 bant ekolayzıra sahip olan preamfi ile sahne performansları için bütün beklentilere cevap verebilir. Üzerinde bulunan LED göstergeli tuner ile hızlıca gitarın akordunu yapmak çok kolay. Üstelik kaliteli krom burgular ve klasik görüntüsü ile çok şık bir akustik gitar. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Yamaha F310

Yamaha F310 hem yeni başlayanlar hem de akustik gitardan üst düzeyde beklentileri olan profesyonellere hitap eden bir akustik gitar modeli. Oldukça sevilen ve tercih edilen Yamaha F310 Yamaha firmasının en çok satılan akustik gitar modeli olma ünvanını taşıyor. Orta seviye bir akustik gitar modeli olmasına karşın üst düzey bir performans sağlayan bir fiyat performans modeli. Arka tarafı ladin ağacı, yan tarafları ve ön kısmı meranti ağacı ve sapı ise nato yani uzakdoğu maun ağacından imal edilmiş ön kısmı ile oldukça doyurucu tonlara sahip. Klavyesi gülağacından imal edilen Yamaha F310 20 perdeye sahip. Klasik görünüme sahip olan Yamaha F310 krom burguları ile oldukça şık bir akustik gitar modeli. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Ürün çok profesyonel. Parasının fazlasını hak ediyor. Güzel paketlenmiş. Gitar çaldığımı hissettim. Teşekkürler.

Takamine GD10CE-NS

Takamine GD10CE-NS dünyada ve ülkemizde oldukça fazla tercih edilmiş, bilinen bir fiyat performans ürünü. Hem yeni başlayanlara hem de akustik gitardan profesyonel beklentileri olan tecrübeli müzisyenler için ideal bir akustik gitar modeli. Üst ve yan gövdesi maun ön gövdesi ladin ağacından imal edilen Takamine GD10CE-NS dengeli ve doygun tonlara sahip. Sapı maun ağacından klavyesi ise gül ağacından imal edilen Takamine GD10CE-NS 20 perdeye sahip. Üzerinde bulunan Takamine TP-E preamfi ve eşik altı manyetik sayesinde elektro akustik gitar olarak oldukça tatmin edici performans sunuyor. Üstelik Takamine TP-E preamfi üzerinde dahili bir tuner, ton kontrolleri ve mid-cut switch bulunduruyor. Bu sayede stüdyo ve sahnede her ihtiyacınıza kolaylıkla cevap verebilir. Sapında ve gövdesinde kullanılan saten cila ve klasik görüntüsü ile oldukça şık ve premşum bir başlangıç gitarı. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Aylardır takipteydim sonunda aldım cok mutluyum hediyeler ve asırı hızlı kargolama icin cok teşekkür ederim 🙂

Epiphone FT-100 Player Pack

Epiphone FT-100 dünyaca ünlü Gibson markasının alt markası olan Epiphone firmasının giriş ve orta seviye müzisyenler için ürettiği bir fiyat performans modeli. Arka ve yan gövdesi maun ağacı, ön gövdesi ise ladin ağacından imal edilen Epiphone FT-100 gülağacı klavye ve sapa sahip. 20 perdeli yapısı ve medium perde genişlikleri ile hem yeni başlayanların ev çalışmalarında hem de tecrübeli müzisyenlerin stüdyo ve sahne performanslarında yeterli ve tatmin eden bir deneyim sağlıyor. 2 yönlü ayarlanabilen Truss-Rod demiri ile sapı oldukça sağlam ve akort kaçırmıyor. Polisajlı kromdan akort burguları ve klasik akustik gitar görünümü ile oldukça şık olan Epiphone FT-100 muadili ürünlere göre hesaplı bir akustik gitar modeli. Eğer ürünü Epiphone FT-100 Player Pack olarak satı alırsanız yanında çanta, pena ve askı gibi yeni başlayanların en çok ihtiyaç duyduğu aksesuarlarla birlikte geliyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Segovia SGA40BK

Eğer bir gitar kursuna kayıt yaptırırsanız oradaki eğitmenlerin size önereceği gitarlar arasında Segovia SGA40BK mutlaka olacaktır. Her seviyede müzisyenin tercih edebileceği bir fiyat performans modeli olan Segovia SGA40BK oldukça yeterli kaliteye ve performansa sahip akustik gitar modeli. Tamamı ıhlamur ağacından imal edilen gövdesi, gülağacı klavye ev sap kombinasyonu ile oldukça tok ve dengeli tonlara sahip. 20 pereye sahip olan Segovia SGA40BK Cutaway gövde yapısı ile alt perdelere oldukça kolay bir şekilde ulaşabilmenize imkan sağlıyor. Segovia SGA40BK yeni başlayanlar için hesaplı bir fiyata tatminkar ve  yeterli özellikler sağlıyor. Segovia SGA40BK hem yeni başladığınızda pratik yapmanız, hem de seviyeniz ilerlediğinde profesyonel sahne performanslarınız için her ihtiyacınızı tatmin edici düzeyde karşılayabilecek kaliteli bir ürün. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Ses kalitesi çok güzel. İlk aldığınızda alışması Biraz zaman alabilir ama çaldıkça gitardan çok güzel bir ses çıkıyor. ben çok memnunum

Fender CD-60 

Eğer size hem yeni başladığınızda hem de ileri seviyelerde sorunsuzca eşlik edebilecek bir akustik gitar modeli istiyorsanız Fender CD-60 sizin için ideal bir seçenek olabilir. Dünyaca ünlü gitar üreticisi Fender firmasının başlangıç ve orta seviye akustik gitar modeli olan Fender CD-60 pahalı gitarları aratmayan özelliklere sahip. Uzakdoğu maun ağacından imal edilen gövdesi ve sapı ile oldukça dengeli ve tok tonlara sahip. Gülağacı klavyeye sahip olan Fender CD-60 20 perdeye sahip. Fender CD-60 yeni başladığınız müzik yolculuğunuzun her döneminde size yıllar boyunca hizmet edebilecek kalite ve performansa sahip bir akustik gitar modeli. Parlak cilaya sahip sapı ve klavyesi ile oldukça rahat bir çalım deneyimine sahip. İki yönlü Truss-Rod demiri ile sağlam bir sapa sahip olan Fender CD-60 bu sayede kolay kolay akort kaçırmıyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir