Yeni Başlayanlar İçin En Kaliteli Ve Uygun Başlangıç Seviyesi Bas Gitar Modelleri

Yeni Başlayanlar İçin En Kaliteli Ve Uygun Başlangıç Seviyesi Bas Gitar Modelleri

Bas gitar modern müziğin en önemli enstrümanlarından birisi. Bu yüzden birçok kişi bas gitarlara ilgi duyuyor ve çalmak istiyor. Ancak en iyi başlangıç seviyesi bas gitar modelleri konusunda çok fazla güzel seçenek mevcut. Dolayısıyla bas gitara başlamak isteyenler; inceleme yazıları, sosyal medya videoları, makaleler vs. derken kafayı yeme noktasına geliyor. Üstelik bunca seçenek arasından kaliteli bir model bulmak yeni başlay:an birisi için oldukça zor. Bu yüzden en iyi başlangıç seviyesi bas gitar modellerini sizin için listeledik! Ayrıca başlangıç seviyesi elektro gitar tavsiyeleri için buraya: , başlangıç seviyesi elektro gitar amfileri için buraya: ve gitar çalmayla ilgili merak ettikleriniz için buraya tıklayabilirsiniz:

Cort CR41BK Curbow

Cort CR41BK Curbow tasarım olarak oldukça ilgi çekici bir bas gitar modeli. Akçaağaç gövde, sert Kanada akçaağaç sap ve gülağacı klavyeye sahip. Bartolini MK-1 devre ve manyetik ile oldukça güçlü tonlar verebiliyor. Sapın alt kısmındaki özel tasarım ile slap tekniği ile çalmak isteyenler için ideal bir seçenek. Üzerinde bulunan Cort CR41BK Curbow 3 bant ekolayzıra sahip aktif manyetikli bir bas gitar. Bu sayede geniş bir ton aralığı sağlayabilir. Üstelik üzerinde bulunan switch sayesinde gitarınızı ister pasif ister aktif devre moduna alıp dilediğiniz gibi çalabilirsiniz. Bu switch aynı zamanda piliniz bitse de gitarınızı pil gücü gerektirmeyen pasif modda çalabilmenize imkan sağlıyor. Cort CR41BK Curbow sadece yeni başlayanların değil aynı zamanda profesyonellerin de sıkça tercih ettiği fiyatına göre üst seviye performans sağlayan bir model. Ancak yapısından dolayı Cort Curbow modelini oturarak çalmak birazcık zor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

ESP LTD GC-P4

ESP LTD GC-P4 klasik görünüme sahip modern bir bas gitar modeli. Üzerindeki jazz-precision manyetik düzeni ile hem sert müzikleri hem de blues, jazz gibi klasik tarzları icra etme imkanı sağlıyor. Kızılağaç gövde, akçaağaç sap ve klavyeye sahip olan ESP LTD GC-P4 profesyonellerin tercihi olan ESP markasının güvenilirliğini taşıyor. Pasif bir devreye sahip olan ESP LTD GC-P4 üzerinde ton ve volume potansları ile çalım kolaylığı olarak en ideal seçeneklerden birisi. Çalım kolaylığından bahsetmişken sağının oldukça rahat olduğunu belirtelim. ESP LTD GC-P4 iyi bir malzeme kalitesine sahip. Akort burguları oldukça stabil ve akort kaçırmayan bir yapıda. Pasif devreye sahip olması ile pil kullanımı gerektirmiyor. Ancak ESP LTD GC-P4 oldukça ağır bir bas gitar modeli. Tercih kriterleriniz arasında hafiflik varsa ESP LTD GC-P4 modelini iki kere düşünmeniz faydalı olacaktır. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Yamaha TRBX304

Yamaha TRBX304 fiyat performns olarak sağladığı avantajlarla geçmişten günümüze birçok profesyonelin tercihi olmuş özünde başlangıç seviyesi bir bas gitar. Oldukça rahat ve dengeli bir bas gitar olan Yamaha TRBX304 aktif ekolayzır devresine sahip. Yamaha’nın özel humbucker manyetikleri ve aktif devre bir araya geldiğinde çok zengin bir ton aralığı sağlıyor. Üstelik manyetikleri farklı kombinasyonlarla kullanmanızı sağlayan switch ile her ton frekansında tok ve doygun bas gitar tonları elde edebilirsiniz. Yekpare maun ağacı gövdesi ve gülağacı klavyesi ile Yamaha TRBX304 sustain anlamında da oldukça tatminkar bir bas gitar modeli. Seramik yapılı humbucker manyetikler oldukça gürültüsüz ve temiz bir ton veriyor. Sapı oldukça rahat olan  Yamaha TRBX304 hem alt perdelerde hem de üst perdelerde üst seviye bir çalım konforuna sahip. Yamaha TRBX304 her ne kadar oldukça rahat bir sapa sahip olsa da sapın biraz kalın olması bir alışkanlık gerektiriyor. Aynı zamanda bir miktar ağır bir bas gitar. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Sx SJB75C 3TS

Sx SJB75C 3TS başlangıç seviyesi bas gitarlar arasında uygun fiyatlı modellerden biri. Sx firması ürettiği gitarlardaki üst seviye ağaç kalitesi ile bilinse de devre ve manyetik anlamında kalitesi biraz geride kalıyor. Sx SJB75C 3TS vintage görüntüsü ile bu tarz görüntüyü seven kişiler için oldukça ideal. Üstelik alt eşik ve manyetikler üzerindeki krom plakalar ile oldukça şık görünüyor. Sx SJB75C 3TS başlangıç seviyesinde tatminkar bir bas gitar. İlerleyen zamanlarda yapılacak isteğe bağlı devre ve manyetik modifiyeleri ile profesyonel anlamda da her ihtiyacınıza üst seviyede cevap verebilecek ağaç kalitesine sahip. Dişbudak gövde ve akçaağaçtan imal edile sap ve klavye ile oldukça sıcak jazz tonları verebiliyor. Pasif devre ve manyetiklerle gelen Sx SJB75C 3TS hem yeni başlayanlara hem de uygun fiyata üst seviye ağaç kalitesine sahip modifiye etmelik bir gitar arayan profesyonellere hitap ediyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Ibanez Limited Edition ICB010LTD RDF

Ibanez Limited Edition ICB010LTD RDF farklı bir görünüme sahip kaliteli bir başlangıç seviyesi bas gitar arayanlara hitap ediyor. Maun ağacı gövde, akçaağaç sap ve gülağacı klavye ile sert müzik tarzlarını seven bas gitarist adayları için oldukça ideal bir seçim. Üzerinde bulunan humbucker manyetikler güçlü ve tok bas gitar tonları sağlıyor. Pasif devreye sahip olan Ibanez Limited Edition ICB010LTD RDF oldukça ince bir sap yapısına sahip. Neredeyse bir elektro gitar sapı inceliğine sahip olan bu sap yapısı ile iyi bir çalım rahatlığı vaat ediyor. Tüm eşik ve burgularının siyah renkte olması şık bir görünüm sağlıyor. Ibanez Limited Edition ICB010LTD RDF yeni başlayanlar için oldukça farklı ve kaliteli bir bas gitar modeli. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

MTD Kingston KA 4

Ürettiği üst seviye bas gitarları ile bilinen MTD markasının giriş seviyesi modeli olan MTD Kingston KA 4 oldukça iyi bir başlangıç seçeneği. Ihlamur ağacı gövde akçaağaç sap ve klavyeye sahip olan MTD Kingston KA 4 çok iyi bir işçilik kalitesine sahip. Sap içerisinde bulunan patentli çift yönlü truss rod demiri ile sap ve entonasyon ayarlarını uzun süreler muhafaza edebiliyor. Bu sayede akort ayarı yapmak oldukça kolay ve yaptığınız akort kolay kolay kaçmıyor. Bir adet volume ve 3 adet ekolayzır potansına sahip olan MTD Kingston KA 4 aktif elektronik devreye sahip. Üzerinde bulunan humbucker manyetik ve aktif devre ile geniş bir ton yelpazesi sağlıyor. Üstelik bu manyetik korumalı elektronik bölge sayesinde oldukça gürültüsüz ve sessiz bir şekilde çalışıyor. MTD Kingston KA 4 başlangıç seviyesi gitar olsa da özellikleri ile üst seviye profesyonel bas gitarları aratmayan bir yapıya sahip. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Ibanez SR500

Ibanez SR500 hafifliği ve rahatlığı ile öne çıkan bir bas gitar modeli. Maun ağacı gövdeye sahip olan Ibanez SR500 beş parça jatoba ağacı sapa ve bubinga ağacı klavyeye sahip. Üst seviye gitarlarda kullanılan ağaçlardan imal edilen Ibanez SR500 bu sayede oldukça hafif bir gövdeye sahip. Üzerindeki Bartolini manyetikler ve aktif elektronik devre ile geniş bir ton yelpazesinde çalım imkanı veriyor. Oldukça ince bir sapa sahip olan Ibanez SR500 çalımı en rahat başlangıç seviyesi bas gitar lardan birisi. Gövde üzerinde kullanılan yarı transparan cila premium bir bas gitar hissiyatı yaratıyor. İki adet volume 3 adet ekolayzır potansına sahip olan Ibanez SR500 ufak ayarlarla istediğiniz her tonu elde edebilmenizi sağlıyor. Sağladığı özellikleri ve avantajları ile profesyonellerin de tercihi haline gelmiş olan Ibanez SR500 bas gitar öğrenmenin her aşamasında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek. Ancak gövde üzerinde kullanılan yarı transparan cila her ne kadar hoş bir görüntü yaratsa da dışarıdan gelebilecek toz ve darbelere karşı gitarın daha hassas olmasına neden oluyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Cort GB74

Cort GB74 jazz kasa bir bas gitar gövdesinde hem modern tonlar hem de vintage tonlar isteyen bas gitarist adaylarına hitap ediyor. Bataklık dişbudağı gövdeye akçaağaç sap ve gövdeye sahip olan Cort GB74’ün tercihinize ya da zevkinize göre gülağacı klavyeye sahip bir versiyonunda mevcut. Oldukça kaliteli Hipshot marka burgulara sahip olmasından dolayı hiçbir koşulda akort kaçırmıyor. Aktif bir devreye sahip olan Cort GB74 slap çalmak isteyenler için buna özel bir slap switch’ine sahip. Köprü manyetiği humbucker, sap manyetiği ise jazz tipinde olan Cort GB74 bu sayede hem vintage bas gitar tonlarında hem de modern bas gitar tonlarında oldukça başarılı. Cort GB74 aynı zamanda oldukça iyi bir malzeme kalitesi ve işçiliğe sahip. Bu sayede size uzun yıllar hizmet edebilecek bir yapıya sahip. Ancak Cort GB74 bir miktar ağır bir bas gitar modeli. Üzerinde gelen D’addario marka teller ise maksimum 2 hafta gibi kısa zamanda eskiyor ve bas gitarın performansını olumsuz etkiliyor. Fakat iyi teller takarak iyi bir performans alınabilir. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Aria IGBROSIE

Dünyaca ünlü Metallica grubunun efsanevi bas gitaristi Cliff Burton hayranı olan bas gitarist adayları Aria markasını yakından tanır. Cliff Burton’ın yaşadığı dönemde kullandığı ve çaldığı Aria Pro II modelinin günümüz versiyonu olan Aria IGBROSIE iyi bir başlangıç seviyesi bas gitar modeli. Ana gövdesi gülağacı, üst gövde kısmı ise kızılağaçtan imal edilen Aria IGBROSIE akçaağaç sap ve gülağacı klavyeye sahip. Üzerinde bulunan Duncan Designed Humbucker manyetikler ve aktif devre yapısı ile sert müzik tarzlarında oldukça başarılı tonlar sağlıyor. 3 bant ekolayzer sayesinde ufak ince ayarlarla istediğiniz her tonu çalabilirsiniz. Ancak Aria IGBROSIE ağaç yapısı gereği modern tonlarda oldukça başarılı olsa da vintage tonlarda biraz başarısız bir bas gitar modeli. İyi derecede parça ve işçilik kalitesine sahip olan Aria IGBROSIE yeni başlayan bas gitarist adayları için ideal seçeneklerden biri. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Cort RITHIMIC (Jeff Berlin Signature)

Cort RITHIMIC aslında bir başlangıç gitarı değil. Oldukça kaliteli bileşenlere sahip üst seviye bir bas gitar modeli. Üst seviye bir gitar olmasına rağmen fiyatı ile bir başlangıç gitarı olarak tercih edilebilir. Gövdesinde 3 ayrı ağaç (Akçaağaç, kızılağaç ve padouk ağacı) kullanılan Cort RITHIMIC, akçaağaç sapa ve gülağacı klavyeye sahip. Üzerinde bulunan Hipshot Ultralight akort burguları çok kaliteli ve kesinlikle akort kaçırmıyor. Çift yönlü truss ros demiri ile sap ve entonasyon ayarları kolayca yapılabiliyor ve uzun süreler boyunca bu ayar bozulmuyor. Bartolini firmasının bu bas gitara özel ürettiği Jeff Berlin Custom Soapbar manyetikleri oldukça tok ve doygun tonlar sağlıyor. Pasif elektronik devreye sahip olan Cort RITHIMIC altın rengi aksamları ve görüntüsü ile en şık bas gitar modellerinden. Dünyaca ünlü bas giarist Jeff Berlin imzası ile üretilen Cort RITHIMIC başlangıç seviyesinin birazcık üstünde bir fiyata satılan üst düzey bir bas gitar modeli. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir