Markaları ve Sesiyle Dünyanın En Zengin Kadın Müzisyeni Olan Rihanna

Markaları ve Sesiyle Dünyanın En Zengin Kadın Müzisyeni Olan Rihanna

Kuşkusuz Rihanna’nın elinden gelmeyen bir iş yok. Şarkıcı ve oyuncu kimliğinin yanına geçtiğimiz yıllarda kendi kozmetik firmasını eklemekle kalmadı, moda tasarımcısı kimliğine de soyundu. Fenty Beauty adlı kozmetik markası çok beğenildi ve dünya çapında etki yarattı. Bununla yetinmedi adlı bir iç çamaşırı koleksiyonu çıkardı ve her bedenden ve renkten kadını kucakladı. Bu işler ona 31 yaşında dünyanın en zengin kadın müzisyeni ünvanını kazandırmış oldu.

Forbes’un her sene açıkladığı Self-Made Woman listesinin en tepesinde bu sefer Rihanna var


Rihanna bu listede dünyanın en zengin kadın şarkıcısı olarak yer alıyor. Hesaplanan değeri ise 600 milyon dolar. Peki nedir bu Self-Made Woman listesi? Forbes her sene Amerika’nın servetini kendi yaratan en zengin kadınlarını listeliyor. Kısa hayat hikayeleri, kökenleri ve ne iş yaptıkları anlatılıyor. Rihanna bu listenin en başında değil ama müzisyen kategorisinde 2019’un birincisi konumunda. Daha ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Rihanna’nın bu servete ulaşmasındaki en önemli adım kendi kozmetik markası Fenty Beauty’i kurması oldu


Lüks ürün firması LVMH ile yaptığı işbirliği aslında her şeyi başlatan bir adım. Bu firma ile birlikte kapsamlı bir kozmetik koleksiyonu hazırlayan Rihanna, 2017 yılında Fenty Beauty adlı markasını hayata geçirdi. Sephora’larda ve FentyBeauty.com adresinde satılmaya başlayan bu marka, Forbes’un açıkladığına göre Rihanna’ya 15 ayda 570 milyon dolar kazandırdı. Daha ilk haftasında 100 milyon dolar değerinde ürün sattıkları düşünülürse bu rakam hiç de şaşırtıcı değil.

Uzmanlara göre Amerika’nın kişisel bakım sektörü son yıllarda akılalmaz bir derece büyüdü


Grand View Research’ün yaptığı araştırmaya göre 2025 yılında Amerika’nın kişisel bakım sektörünün hacmi 200 milyar dolar olacak. Bu data’yı güçlendiren en önemli verilerden bir tanesi de Forbes’un Self-Made Woman 2019 listesinde bulunan 80 kadının 11 tanesinin kozmetik ve kişisel bakım sektörü sayesinde bu serveti elde ettiği.

Fenty Beauty ile yetinmedi, Savage x Fenty adlı bir iç çamaşırı koleksiyonu hazırladı


Bu koleksiyonu tamamen kendisi tasarlayan ve Tech Style Fashion Group ile işbirliği yapan Rihanna, Fenty markası ile high-end moda dünyasına da giriş yaptı.

“Bernard Arnault çok hevesliydi, bana ve vizyonuma güvendi.” diyor Rihanna

Listenin ilk beşi ise şu şekilde: Rihanna (600 milyon dolar), Madonna (570 milyon dolar), Celine Dion (450 milyon dolar), Beyonce (400 milyon dolar), Taylor Swift (360 milyon dolar)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir