Kulaklarınız Bayram Etsin: Birbirinden İddialı 9 Klasik Gitar Teli Tavsiyesi

Kulaklarınız Bayram Etsin: Birbirinden İddialı 9 Klasik Gitar Teli Tavsiyesi

Bir gitara can veren en önemli unsur şüphesiz ki gitar teli. Teller üretildikleri materyale ve ulaştıkları gerginliğe bağlı olarak farklılık gösterebilir. Muhteşem tasarıma, materyale sahip bir gitara kötü bir tel taktığınızda sonuç ne yazık ki büyük bir hüsran olabilir. Dünyanın en iyi gitarına da sahip olsanız telleriniz kalitesizse ya da eskimişse gitarınız olması gerektiği gibi ses çıkarmaz. Tellerin sarım türü, tonunu uzun süreler koruyabilmesi, dayanıklılığı kaliteli klasik gitar teli seçiminde etkili olan seçim nedenleri. Gitarınızın tüm potansiyelini yansıtacak, çaldığınızda dinleyenlerin kulaklarına bayram ettirecek en güzel klasik gitar teli modelleri bu listede!

Savarez 500ar Alliance Corum Rouge

Klasik gitar kullanıcılarının ve gitar eğitmenlerinin sıkça tavsiye ettiği bu ürün, gitar telleri arasında oldukça popüler bir yer edinmiş durumda. Floro karbon yapısı nedeniyle tiz tellerin tamamında net ve kaliteli tonlar sağlıyor. Aynı zamanda en bas tonlardan en tiz tonlara kadar kaliteli tonları korumayı başarabiliyor. Klasik ve pop gitar metodları için eşsiz bir ürün olan Savarez 500ar Alliance Corum Rouge klsik gitar çalan profesyonellerin tercih ettiği ve önerdiği bir fiyat performans seçeneği. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Tellerin tınısı ve ses rengi harika. Öğrenci gitarı değilse elinizdeki bu telleri kesinlikle kullanmalısınız. 

D’Addario Ej27n

D’Addario Ej27n genellikle öğrenciler ve yeni başlayanlar için çok sevilen ve tavsiye edilen bir ürün. Normal bir tansiyona sahip D’Addario Ej27n, 3 naylon ve 3 gümüş kaplama telden oluşuyor. Birim ve perde başına verilen notalar arasındaki keskin ayrımı yeni başlayanlar ve öğrenciler için bir rehber niteliğinde. Fiyatına göre üst seviye bir performansa sahip olan D’Addario Ej27n oldukça rahat bir çalım deneyimine sahip. Böylece gitarınızı çalarken ellerinizi yormuyor. Eğer sizde başlangıç seviyesinde, kulağınıza net gelen tınılar peşindeyseniz bu ürün tam size göre. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Beklediğimden daha iyi kalitede

Hannabach 500Mt

Kaliteli ürünleri ile bilinen Hannabach firmasının üretmiş olduğu bu ürün orta tansiyonda, genellikle klasik metoda en uygun standart yapıya sahip. Standart kelimesinden eğer sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü Hannabach 500Mt seste hata olarak kabul edilebilecek komplikasyonlar açısından tüketicisini neredeyse hiç üzmemiş bir marka. Uzun ömürlü kullanım seviyesine oranla dayanıklılığı oldukça dikkat çekiyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: İlk defa kullanıyorum, telleri yeni taktım, yumuşak tuş şesi var, ses tınısı dadariolardan farklı ama güzel, yumuşak tatlı bir tona sahip.

PİTBULL Strings Gold Series GCG NT

Pitbull markasının imza attığı bu ürün telleri oluşturan materyalin kalitesi ile öne çıkıyor. Gümüş kaplı sarımları Crystal Nylon eklentisiyle destekleyen PİTBULL Strings Gold Series GCG NT akort tutulumu açısından oldukça başarılı bir ürün. Tüm dünyada önemli müzisyenlerin tercihi olan PİTBULL Strings Gold Series GCG NT klasik gitarınız için; hem uygun fiyatlı olması hem de eşsiz bir tınıya sahip olması ile tercih edilebilecek iyi bir seçenek. Üstelik kaliteli materyal yapısı ile uzun süreler boyunca ilk günkü tınısını koruyabiliyor. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Gerçekten çok güzel bir tel. Paslanmaya karşı çok dayanıklı sesi de gayet güzel

Ibanez ICLS6NT

Dünyaca ünlü gitar firması olan İbanez firmasının ürettiği ibanez ICLS6NT medium (orta) tansiyon yapısına sahip. Diğer gitar tellerinden farklı olarak telin üretiminde koruyucu polimer kullanan İbanez firması, tel içerisindeki materyali naylon ve gümüş kaplamadan yana kullanmış. Kaliteli materyal yapısı ve üretim özellikleriyle uzun süreler boyunca tınısını koruyabiliyor.  ibanez ICLS6NT özellikle rock ve indie içerikli müzik metotlarında sizi çok memnun edebilir. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Her zamanki gibi İbanez klasiği kalite şaşmaz!

Ernie Ball P02409

Klasik gitar teli modelleriKlasik gitar teli modelleri

Ernie Ball P02409; 4,5,6. Tellerin farklı bir yoğunlukta bronz kaplama olmasıyla farklı bir üretim teknolojisine sahip bir klasik gitar teli modeli.  Orta tansiyon ile üretilmiş bir ürün olarak Ernie Ball firmasının imzasını taşıyan Ernie Ball P02409 tutarlı tonları ve uzun ömrü ile hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller tarafından çok tercih edilen ve sevilen bir ürün. Diğer orta gerilimdeki tellerin aksine yumuşak tona daha yatkın bir yapıda. Bu özellikleri ile klasik müzik tutkunu klasik gitaristleri çok memnun edebilir. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Beklediğimden daha güzel, yeni keşfettim.

D’Addario Ej45-3d

Klasik gitar teli modelleriKlasik gitar teli modelleri

D’Addario Ej45-3d klasik gitar için tercih edilebilecek en üst düzey kaliteye sahip klasik gitar teli modellerinden birisi. Üretiminde kullanılan gümüş kaplama bronz teller sayesinde neredeyse hatasız, tutarlı bir akort özelliğine sahip. Lazer teknolojisi ile üretilen D’Addario Ej45-3d istikrarlı çap ve gerilim ile parlak tınılara sahip. Üstelik tellerin üzerinde bulunan milimetrik inceliğe sahip katman ile var olan tonunu uzun süreler boyunca ilk günkü gibi muhafaza edebiliyor. D’Addario Ej45-3d özellikle klasik gitar telinden yüksek performans beklentisine sahip profesyoneller tarafından sıkça tercih edilen kaliteli bir ürün. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: D’Addario markası ve ürünleri içerisindeki en iyisi olması nedeniyle memnunum.

Alice A106 H

Klasik gitar teli modelleriKlasik gitar teli modelleri

Alice A106 H en uygun fiyat etiketine sahip klasik gitar teli modellerinden birisi. Uygun fiyatına rağmen sahip olduğu tınılarla en üst seviye klasik gitar telleri ile boy ölçüştürebilen performansa sahip. Bu özellikleri ile hem klasik gitar çalmaya yeni başlayanlar hem de uygun fiyata kaliteli tel araya profesyoneller için iyi bir seçenek. Alice A106 H üretim açısından standart materyal kullanımını tercih etsede oldukça tutarlı ton ve tınılara sahip. Ancak üzerinde herhangi bir koruma katmanı olmaması nedeniyle  var olan ton ve tınıları uzun süre boyunca muhafaza edemediğini belirtelim. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: Bu fiyata daha iyi bir tel alabileceğinizi düşünmüyorum özellikle bas telleri çok hoşuma gitti tiz tellerde orta seviyede diyebilirim

Pitbull Strings Venüs Series Vcg Ht

Klasik gitar teli modelleriKlasik gitar teli modelleri

Pitbull Strings Venüs Series Vcg Htl farklı tansiyon seçeneklerine sahip üst seviye klasik gitar teli modellerinden. Kullandığı titanyum kaplama ile diğer klasik gitar tellerinden daha farklı bir ses skalasına sahip. Sarımlı tellerdeki ipeksi nano kaplama teknolojisi sayesinde diğer modellere oranla, her klasik gitar kullanıcısının korkuluğu rüyası olan kararma problemini ortadan kaldırıyor. Böylece uzun süreler boyunca ilk günkü ton ve tınılarını koruyor. Parlak tınılı ve dayanıklı yapısı nedeniyle Pitbull Strings Venüs Series Vcg Ht her klasik gitar kullanıcılarının sevdiği ve sıkça tercih ettiği modeller arasında. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Kullanıcı yorumu: İlginç. Çok fazla parlak duruyor ve bazen dokunmuyormuşum gibi hissettiriyor ama çok beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir