Kamasi Washington’ın Canlı Performanslarıyla 26. İstanbul Caz Festivali’ne Hazırlık

Kamasi Washington’ın Canlı Performanslarıyla 26. İstanbul Caz Festivali’ne Hazırlık

1981 yılında Kaliforniya’da müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Washington, 11 yaşındayken müziğin birçok güzelliğini keşfetmeye başladı. Günümüzde saksafonun ustası olarak bilinen sanatçı, 26. İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz’da Volkswagen Arena’da konser vermeye hazırlanıyor. Geçmiş dönemlerinde sergilediği canlı performanslarla göz dolduran usta cazcının 10 Temmuz’daki performansını kaçırmayın deriz!

İstanbul Caz Festivali’nin tüm programına ulaşılabilir. Festival biletleri ise Biletix satış kanalları ile hizmet bedeli eklenmeden ana gişe İKSV’de caz severleri bekliyor!

Kamasi Washington’s ‘The Epic’ in Concert

Günümüzün en iyi caz müzisyenlerinden biri olarak gösterilen Kamasi Washington, 2015’te yayımladığı ‘The Epic’ albümünü Jazz Night America konseriyle sundu. Performansına albümdeki kendi bestesi ‘Askim’ ile başlayan Kamasi, şarkının adıyla Türkiyeli dinleyicilerinin beyninde soru işareti yarattı!

Kamasi Washington – Full Performance (Live on KEXP)

Müziğe başlaması, grup arkadaşlarıyla çocukluk arkadaşı olmaları ve yer aldığı projeler gibi konulardan bahseden Kamasi Washington’ın bu performansı, unutulmayacak performanslar arasındaki yerini aldı.

Jazz king Kamasi Washington performs Fists of Fury on Later… with Jools

BBC Music’te verdiği canlı performans ile BBC’nin adından Cazın Kralı olarak bahsettiği Kamasi Washignton, grubuyla birlikte bu kez ‘Fists of Fury on Later’ parçalarıyla tüm grubun ışıl ışıl parladığı, tüm enstrüman sololarının kulaklara şölen getirdiği dakikalar yaşattı.

Kamasi Washington performing ”Street Fighter Mas” live on KCRW

Heaven and Earth albümünden Street Fighter Mas parçasıyla dinleyenlere yeryüzünde cenneti yaşatan Kamasi ve grubu, bu performanslarıyla Afrika ritimleri, caz ve r&b’yi birleştirerek, kendisinin sürekli dile getirdiği gibi ‘müzik tüm türlerden büyüktür’ dedirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir