Filmlerde Kitapta Anlatıldığından “Biraz” Daha Farklı Görünen 10 Karakter

Filmlerde Kitapta Anlatıldığından “Biraz” Daha Farklı Görünen 10 Karakter

Bir kitap okuduğumuzda kendimizi o kitaptaki karakterleri zihnimizde canlandırmaktan alıkoyamayız. Hele bir de o kitabın sinemaya uyarlanacağını biliyorsak dört bir yanımızı düşünceler sarar! ? Favori karakterimizi kim canlandıracak, diğer karakterleri canlandıracak en uygun oyuncular kimler ya da her şey zihnimizde canlandırdığımız gibi görünecek mi? Tüm bu sorular, zihnimizde dönüp durur. Filmlerde kitaplarda anlatıldığından biraz daha farklı görünen karakterleri sizler için araştırdık ve derledik. Kimileri arasındaki fark oldukça belirsizken kimileri de “Yok artık!” demenize neden olacak! ? İşte filmlerde kitaplarda anlatıldığından daha farklı gözüken karakterler…

1. Tris Prior – Uyumsuz

farklı görünenfarklı görünen
Filmde / Kitapta

Uyumsuz’un ana karakteri Tris, aslında gri gözlere sahip olmalıydı. Ancak filmde bunu göremiyoruz! ? Ek olarak diğer pek çok karakter de kitapta anlatıldığından oldukça farklı.

2. Annabeth Chase – Percy Jackson ve Olimposlular

farklı görünenfarklı görünen
Filmde / Kitapta

Yunan tanrısı Athena’nın kızı Annabeth Chase, kitaplarda oldukça farklı anlatılıyor. Kendisinden sarışın ve gri gözlü olarak bahsediliyor. Filmdeki görünüşünün anlatılanlardan oldukça farklı olduğunu söylememize gerek yoktur diye düşünüyoruz!

3. Jack Reacher

farklı görünenfarklı görünen
Filmde / Kitapta

Jack Reacher filmlerinde Jack’i canlandıran kişi, bildiğiniz üzere Tom Cruise’du. Ancak hayranlar, Jack karakterinin tıpkı James Bond gibi etkileyici olması gerektiğini düşünüyor. Bu nedenle birçok insan, Jack Reacher rolü için Henry Cavill’in daha uygun olduğunu belirtiyor.

4. Bella Swan – Twilight

farklı görünenfarklı görünen
Kim oynadı? / Kim oynayabilirdi?

Aslında Bella Swan karakterinin daha yuvarlak bir surata sahip olması gerekiyor. Tabii düz saçlarını ve pembe yanaklarını da unutmayalım! Serinin yazarı Stephenie Meyer’in Bella rolü için önerdiği ilk isimlerden biri, özelliklere tam olarak uyan Emily Browning’di.

5. Jordan Baker – The Great Gatsby


F. Scott Fitzgerald’ın romanından uyarlanan The Great Gatsby, geçtiğimiz yılların en popüler filmlerinden biriydi. 1974’teki versiyonuna göre daha iğneleyici bir karaktere bürünen Jordan, hepimizi şaşırttı desek yeridir.

6. Willy Wonka – Charlie’nin Çikolata Fabrikası

farklı görünenfarklı görünen
2005 / 1971 versiyonunda ve kitapta

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, daha önce iki kez sinemaya uyarlandı. Johhny Depp’in canlandırdığı Willy Wonka, hafızalara kazınmış olsa da asıl Willy Wonka’nın 1971’de Gene Wilder’ın hayat verdiği Willie Wonka’ya benzediğini söylemeliyiz.

7. Edward Cullen – Twilight

farklı görünenfarklı görünen
Filmde / Kitapta

Aslında Edward Cullen’ın kahverengi saçlara değil, kumral saçlara sahip olması gerekiyordu. Ek olarak göz renginin de sürekli olarak değişmesi gerekiyordu, ancak bu detayı filmlerde pek de göremedik.

8. Tiger Lily – Peter Pan

2015 / Kitapta ve Disney versiyonunda

Peter Pan, birçok defa sinemaya uyarlanan hikayelerden biri. Hikayede ve Disney filmlerinde Neverland’in yerliler, Amerika’nın yerlileri gibi görünüyordu. Ancak 2015 yapımı Pan filminde Tiger Lily’nin Rooney Mara tarafından canlandırıldığını görüyoruz.

9. Ginny Weasley – Harry Potter

Filmde / Kitapta

kitaplarında oldukça farklı tarif edilen Ginny’nin aslında enerjik ve konuşkan olması gerekiyordu. Ancak filmde bu özellikleri pek de göremedik. Ek olarak bir Weasley olduğu için saçlarının daha parlak bir kızıl olması gerektiğini de biliyoruz. Çilleri de unutmayalım!

10. Nick Fury – Marvel

Filmde / Orijinal çizgi romanda

Anlatıldığından oldukça farklı görünen bir başka karakter de Nick Fury! Fury, orijinal çizgi romanlarda beyaz bir insan olarak resmediliyordu. Ancak Samuel L. Jackson’ın başarısı, çizgi romanda radikal bir değişikliğe yol açtı. O noktadan Fury, Jackson’ın görünüşüne uygun bir şekilde çizilmeye başladı.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir