Baştan Sona Dinleyeceğiniz Kendine Hayran Bırakan 24 Kusursuz Albüm

Baştan Sona Dinleyeceğiniz Kendine Hayran Bırakan 24 Kusursuz Albüm

Kimi albümler bir ya da iki “star parça” içerirken kimileri de tamamen star parçalardan oluşur. İşte o özel albümlerde yer alan şarkıları geçmeye kıyamaz, her birine ayrı ayrı aşık olursunuz! ? Hem müzikseverlerin hem de uzmanların gelmiş geçmiş en iyi albümler olarak nitelendirdiği albümleri sizler için araştırdık ve derledik. Bu albümlerin içerisinde yer alan her bir şarkıya bayılacaksınız! The Beatles’dan Muse’a, Fleetwood Mac’ten Portishead’e efsanevi sanatçıların en güzel albümleri burada ? Hatta Kendrick Lamar gibi hip hop konusunda uzmanlaşmış isimlerin albümleri de var! İşte içerisindeki hiçbir şarkıyı es geçmek istemeyeceğiniz birbirinden keyifli ve kusursuz albümler…

Give Up – The Postal Service


Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Such Great Heights

Amerikalı indie grubu The Postal Service’in tek stüdyo albümü olan Give Up, 19 Şubat 2003 tarihinde piyasaya sürüldü. Albüm; elektronik, indie pop, synthpop ve elektronika gibi farklı müzik öğeleri içeriyor.

London Calling – The Clash

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Train in Vain (Stand by Me)

İngiliz punk rock grubu The Clash’ın üçüncü stüdyo albümü London Calling, 14 Aralık 1979 tarihinde yayınlandı. Guy Stevens’ın yapımcılığını üstelendiği albüm, Rolling Stone’un 2013 tarihli Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü listesinde 8. sırada yer aldı.

Goodbye Yellow Brick Road – Elton John

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Bennie and the Jets

İngiliz şarkıcı-söz yazarı Elton John’un yedinci stüdyo albümü Goodbye Yellow Brick Road, 5 Ekim 1973 tarihinde yayınlandı. Albüm hem Fransa hem de İngiltere’de kaydedildi.

Disintegration – The Cure

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Lovesong

İngiliz alternatif rock grubu The Cure’un sekizinci stüdyo albümü Disintegration, 2 Mayıs 1989 tarihinde piyasaya sürüldü. Albüm, 1980’li yılların başında çokça gördüğümüz gotik rock türüne harika bir örnek.

The Downward Spiral – Nine Inch Nails

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Hurt

Amerikalı endüstriyel rock grubu Nine Inch Nails’in 1994’te yayımladığı ikinci albümü The Downward Spiral, 8 Mart 1994’te yayınlandı. Konsept bir albüm olan The Downward Spiral, bir adamın mahvoluşunu ve intihara sürüklenişini anlatıyor.

Dummy – Portishead

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Glory Box

Konu kusursuz albümler olduğunda Dummy’den bahsetmemek olmaz! Trip hop türünü popülerleştiren bu albüm, 22 Ağustos 1994 tarihinde yayınlandı. 90’lı yılların en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilen Dummy, 1995 yılında Merkür Ödülü’ne layık görüldü.

Funeral – Arcade Fire

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Wake Up

Kanadalı indie rock grubu Arcade Fire’ın ilk stüdyo albümü olan Funeral, 14 Eylül 2004 tarihinde piyasaya sürüldü. Albüm; art rock, barok pop ve alternatif rock tınıları taşıyor.

Transatlanticism – Death Cab for Cutie

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:The Sound of Settling

Death Cab for Cutie’nin dördüncü stüdyo albümü olan Transatlanticism, neredeyse 10 yılda kaydedildi ve 7 Ekim 2003’te yayınlandı.

good kid, m.A.A.d city – Kendrick Lamar

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Backseat Freestyle

22 Ekim 2012 tarihinde piyasaya sürülen albüm, Kendrick Lamar’ın ikinci stüdyo albümü olma özelliğini taşıyor. Good kid, m.A.A.d city; BET Hip Hop Yılın En İyi Albümü ödülü gibi birçok ödüle layık görüldü.

Hot Fuss – The Killers

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Smile Like You Mean It

The Killers’ın ilk albümü olan Hot Fuss, 7 Haziran 2004 tarihinde yayınlandı. Albüm ve albümde yer alan ilk üç single, beş farklı kategoride Grammy ödüllerine aday gösterildi.

Good News For People Who Love Bad News – Modest Mouse

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Float On

Amerikan rock grubu Modest Mouse tarafından kayda alınan albüm, 6 Nisan 2004 tarihinde piyasaya sürüldü. Albümün yapımcılığını ise Epic Records üstlendi.

Back to Black – Amy Winehouse

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:You Know I’m No Good

Amy Winehouse’un hayatını kaybetmeden önce çıkardığı son albüm olan Back to Black, 27 Ekim 2006 tarihinde yayınlandı. Albüm, Grammy En İyi Pop Vokal Albüm de dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü.

Rumours – Fleetwood Mac

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:The Chain

Kusursuz albümler listesinde her daim kendine yer edinen Rumors, İngiliz-Amerikan rock grubu Fleetwood Mac’in on birinci stüdyo albümüdür ve 4 Şubat 1977’de yayınlanmıştır. Hatta bu albüm öylesine popüler ki Dreams parçasını duymamanıza imkan yok! Fleetwood Mac ve Dreams parçasıyla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayabilirsiniz. Albümün birçok ödüle layık görüldüğünü söylememize gerek yok diye düşünüyoruz! ?

Green Album – Weezer

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Island in the Sun

Amerikalı rock grubu Weezer’ın üçüncü stüdyo albümü olan Green Album, 15 Mayıs 2001’de yayınlandı. Albüm daha çok pop rock ve alternatif rock öğeleri içeriyor.

Illmatic – Nas

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:The World Is Yours

Amerikalı hip hop şarkıcısı Nas’ın 19 Nisan 1994’te Columbia Records aracılığıyla yayınladığı ilk stüdyo albümü Illmatic, listemizin en dikkat çeken albümlerinden biri.

Black Holes and Revelations – Muse

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Starlight

İngiliz Rock grubu Muse’un 4. stüdyo albümü olan Black Holes and Revelations, 3 Temmuz 2006’da yayınlandı. Hem New York hem de Fransa’da kayda alınan albümün prodüktörlüğünde Muse da ilk kez etkin rol oynadı.

Is This It – The Strokes

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Someday

The Strokes’un ilk stüdyo albümü olan Is This It, 30 Temmuz 2001’de piyasaya sürüldü. Bu albümde grup, stüdyoda geliştirilmemiş daha basit ve duru sesler üzerine yoğunlaştı.

Torches – Foster The People

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:I Would Do Anything For You

Foster The People’ın ilk stüdyo albümü olan Torches, 23 Mayıs 2011’de yayınlandı. Albüm, neo-psikedeliya tınılarıyla beğeni topladı.

Jagged Little Pill – Alanis Morissette

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:You Oughta Know

Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Alanis Morisette’nin üçüncü stüdyo albümü olan Jagged Little Pill, 13 Haziran 1995’te yayınlandı.

Blonde – Frank Ocean

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Pink + White

Amerikalı şarkıcı Frank Ocean’ın ikinci stüdyo albümü olan Blonde, 20 Ağustos 2016 tarihinde yayınlandı. Albüm, psikedelik pop öğeleriyle beğeni topladı.

The Miseducation of Lauryn Hill – Ms. Lauryn Hill

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Ex-Factor

Ms. Lauryn Hill’in ilk solo albümü olan The Miseducation of Lauryn Hill, 25 Ağustos 1998’de yayınlandı. Albüm, yılın R&B albümü de olmak üzere pek çok önemli ödüle layık görüldü.

Songs About Jane – Maroon 5

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Must Get Out

Amerikalı pop rock grubu Maroon 5’ın ilk stüdyo albümü olan Songs About Jane, 25 Haziran 2002’de piyasaya sürüldü. Albümde bahsi geçen Jane, yani Jane Herman, Adam Levine’ın eski sevgilisi. İkili birkaç yıllık bir birlikteliğin ardından ayrıldı.

24K Magic – Bruno Mars

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Straight Up & Dow

Bruno Mars’ın 18 Kasım 2016’da piyasaya sürdüğü bu albüm, Grammy En İyi R&B Albümü gibi oldukça önemli ödüllere sahip.

Abbey Road – the Beatles

kusursuz albümler

kusursuz albümler
Albümün mutlaka dinlemeniz gereken şarkısı:Oh! Darling

Konu kusursuz albümler olduğunda Abbey Road’ı atlamak olmaz! Efsanevi müzik grubu The Beatles’ın 26 Eylül 1969’da piyasaya sürdüğü bu albüm; grubun stüdyoda kaydettiği son albümdür. Abbey Road; Grammy Hall of Fame ve Grammy En İyi Albüm gibi ödüllere layık görülmüştür.

Kaynak: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir