Bas Gitara Yeni Başlayanlar İçin Ucuzdan Pahalıya En İyi Bas Gitar Amfileri

Bas Gitara Yeni Başlayanlar İçin Ucuzdan Pahalıya En İyi Bas Gitar Amfileri

Bas gitar akustik bir enstrüman değil. Bas gitarın sesini duyabilmek için kaliteli bas gitar amfisi modeli edinmek gerekiyor. Ancak yeni başlayan bas gitaristler çalışmalarında kendilerine eşlik edebilecek başlangıç seviyesi bas gitar amfileri konusunda kararsız kalabiliyor. Ton kalitesi, çıkış gücü, harici bağlantı seçenekleri en önemli satın alma kriterlerinden bazıları. Ancak yeni başlayanlar için çok fazla seçenek arasında en kaliteli bas gitar amfisini seçmek oldukça zor. Üstelik kötü bir amfi modeli yeni başlayan birini müzikten dahi soğutabilir. Bas gitar amfileri konusunda kararsız kaldıysanız en güzel bas gitar amfisi modellerini bu listede sıralıyoruz!

İlginizi Çekebilir:

VOX Amplug 2

VOX Amplug 2 gece geç saatlerde kimseyi rahatsız etmeden çalmak isteyen veya apartman dairesinde oturupta komşuları bas gitar ritimleriyle kendisine düşman etmek istemeyen bas gitaristler için oldukça ideal bir kulaklık amfisi modeli. Doğrudan gitarın üzerine takılan VOX Amplug 2 boyutundan beklenmeyecek kadar güzel bir ton sağlayabiliyor. Üzerinde dahili hoparlörü de bulunan VOX Amplug 2 kulaklığa ihtiyaç olmadan da dışarıya ses verebiliyor ancak bu sesi duymak için biraz uğraşmanız gerekmekte. Boyutu ve özellikleri ile her bas gitaristin yanında bulunması gereken VOX Amplug 2 oldukça uygun fiyatlı. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Boston GB15

Boston GB-15 uygun fiyatlı kombo bas gitar amfi modellerinden birisi. Üzerinde 3 bant ekolayzır bulunan Boston GB15 transistörlü bir amfi. Özellikle uygun fiyatı ile yeni başlayanlar için evde pratik yapmak anlamında oldukça ideal bir model. Ton olarak çok başarılı olmasa da ev kullanımları ve pratik yapmak için yeterli bir performans sağlıyor. 15 Watt çıkış gücüne sahip olan Boston GB15 bas gitar amfileri arasında en hafif modellerden biri. Gitara bağlamak istediğiniz efekt pedalı ve prosesör gibi harici efekt aygıtları için üzerinde br LINE girişi var. Bu sayede bu tarz aygıtları verimli şekilde kullanabilirsiniz. Ancak başlangıç için ideal ve uygun fiyatlı bir amfi modeli olsa da profesyonel ihtiyaçlara tam olarak cevap veremediğini de söyleyelim. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Mega DL-20B

18 Watt ses çıkış gücüne sahip olan Mega DL-20B yeni başlayanlar için şık ve çok işlevli bir amfi modeli. 3 bant ekolayzıra sahip olan Mega DL-20B muadillerine göre zengin bir ton seçeneği sağlıyor. Transistörlü bir kombo amfi olan Mega DL-20B 6.5 inç bir hoparlöre sahip. Üzerinde bulunan kulaklık girişi ile kimseyi rahatsız etmeden bas gitar çalışmalarınızı yapabilmenize olanak verir. Kompakt boyutlarına ek olarak sadece 7.5 kg ağırlığı ile kolayca taşınabilir. Ön kısmında bulunan metal delikli ızgarası ve kumaş kaplaması ile üst seviye bir bas gitar amfisi hissiyatına sahip. Ancak üzerinde LINE girişinin bulunmaması sebebiyle pedal veya prosesör gibi harici efekt aygıtlarını verimli bir şekilde kullanamazsınız. Yine de Mega DL-20B yeni başlayanlar için kaliteli, kompakt ve kullanışlı bir bas gitar amfisi. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Cort GE15B

Cort GE15B bir başlangıç seviyesi bas gitar amfisi modeli olsa da üzerindeki teknoloji ve özellikleri ile profesyonellerin de tercihi haline gelmiş kaliteli bir ürün. 8 inç boyutundaki hoparlörü ve 15 Watt ses çıkış gücü ile ev çalışmaları için ideal. Üstelik kulaklık girişine sahip olmasıyla da evinizde kimseyi rahatsız etmeden bas gitar çalışmalarınız yapabilmenize imkan veriyor. Aktif ve pasif devreye sahip gitarlar için ayrı jak girişleri bulunan Cort GE15B bu sayede bas gitarınız ne tür bas gitar olursa olsun en yüksek verimlilikle çalışıyor. 3 bant ekolayzır ile geniş bir ton yelpazesi sunmasının yanında pedal ve prosesör gibi harici efekt aygıtları için LINE girişine sahip. Üstelik eğimli arka yapısı ile yatık olarak da kullanılabilir. 7.7 kg ağırlığı ile oldukça pratik ve taşınabilir bir yapıya sahip. İncelemek ya da satın almak için tıklayın. 

Fender Rumble 15 v3

Fender Rumble 15 v3 başlangıç seviyesi bas gitar amfileri arasında üst seviye bir amfi modeli. 8 inç boyutunda 15 Watt çıkış gücüne sahip olan Fender Rumble 15 v3 zengin ve dengeli tonlara sahip. Fender firmasının ikonikleşmiş bas gitar sound yapısına sahip olan Fender Rumble 15 v3 konserlerde referans monitörü olarak kullanılacak kadar kaliteli tonlar sağlıyor. 3 bant ekolayzır ile oldukça geniş bir ton aralığına sahip. Dış yapısı oldukça şık görünen Fender Rumble 15 v3 vintage görünüşü ile lambalı amfi izlenimi uyandırıyor. Üzerindeki AUX girişi ile harici cihazlarınızı amfiye bağlayarak çalmak istediğiniz şarkıya eşlik etmek çok kolay. LINE girişi ile amfiye pedal ve prosesör bağlayabilme imkanı özellikle profesyonel bas gitaristler için oldukça güzel. Kimseyi rahatsız etmeden bas gitar çalışmaları yapmak istiyorsanız kulaklı girişi de emrinize amade. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Laney RB1

Bir başka üst seviye başlangıç amfisi olan Laney RB1 hem sahne performanslarında hem de ev çalışmalarında mükemmel sonuçlar alabileceğiniz kaliteli bir amfi modeli. 20 cm boyutunda özel dizayn hoparlöre ve 15 Watt çıkış gücüne sahip. Üzerindeki 3 bant ekolayzer ile geniş bir ton seçeneği imkanı veriyor. Aynı zamanda dahili bir kompressor (Limiter) özelliği olan Laney RB1 çalışmalar esnasında gitardan gelen frekansları seçilen düzeyde sınırlandırdığı için tuşe sorunu yaşayan acemi bas gitarist adaylarının ton ve çalım olarak daha iyi sonuçlar almasını sağlıyor. AUX girişine sahip olmasıyla sevdiğiniz şarkılara eşlik edebileceğiniz gibi, Line girişi ile harici efekt aygıtlarınız bağlayabilirsiniz. Kulaklık girişi ise çalışmalarınızı sessiz bir şekilde yapabilmenizi sağlayacak. İncelemek ya da satın almak için tıklayın. 

Hartke HD15

Hartke HD15 üst seviye kaliteli amfileri ile profesyonel bas gitaristlerin tercihi olan Hartke firmasının başlangıç seviyesi bas gitar amfisi modellerinden. Hartke HD15 kendisine özel 6.5 inç özel tasarım hoparlörü ve 15 Watt ses çıkış gücü ile başlangıç amfileri arasındaki en üst seviye modellerden. 3 bant ekolayzer ile her frekansta düzgün ve dengeli bas gitar tonları elde edebilirsiniz. Tek bir giriş jakına sahip olsa da taktığınız gitarın aktif ya da pasif devreli olmasına göre kendisini otomatik olarak ayarlıyor. Böylece her tür bas gitar için en güzel tonları veriyor. Sunduğu ses kalitesi ile sadece ev çalışmalarında değil sahne performanslarında da her ihtiyacınıza cevap verebilir. AUX girişi ile harici ses aygıtları bağlayarak sevdiğiniz şarkılar eşzamanlı olarak eşlik edebilir, kulaklık girişi ile kimseyi rahatsız etmeden sessizce çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Üstelik tasarım ve görünüş olarak oldukça şık bir amfi modeli. Ancak Hartke markasını amfileri kemik tonlar denilen biraz daha sert tonlara sahiptir. Bu durum sert müzik tarzlarında güzel olsa da jazz, blues gibi sıcak bas gitar tonlarının arandığı müziklerde tatmin etmeyebilir. Satın alacaksanız bunu göz önünde bulundurun. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Blackstar Unity Bass U30

Blackstar Unity Bass U30 8.inç yüksek kaliteli özel tasarım hoparlöre ve 30 Watt ses çıkış gücüne sahip kaliteli ve üst seviye bir bas gitar amfisi. Üzerindeki 3 bant ekolayzer ile hem tiz tonlarda hem de mid tonlarda dengeli ve net bas gitar tonları sağlıyor. Aynı zamanda içerisinde dahili olarak Chorus ve Kompressor (limiter) ile beraber gelen Blackstar Unity Bass U30 hem ev çalışmalarında hem de sahne performanslarında kullanılabilecek üst seviye özellikler sunuyor. LINE girişleri sayesinde pedal ve amfi gibi harici efekt aletleri ile sorunsuz bir uyumluluk sağlamasının yanında içerisindeki efektleri kolayca kontrol edebilmeniz için footswitch girişine sahip. Ancak footswitch eklentisinin ayrı satıldığını belirtelim. Ayrıca üzerindeki drive efekti ile farklı tarzları çalabilmek için her imkanı sağlayan çok işlevli bir amfi. Ancak apartmanda yaşıyorsanız 30 Watt çıkış gücünün biraz fazla olacağını unutmayın. Bütün komşularınız size düşman olabilir. Yine de üzerinde bulunan kulaklık girişi ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. İncelemek ya da satın almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir