Avent Biberon Çeşitleri

Avent Biberon Çeşitleri

Bebekler, biberon ile mama veya süt içirilerek beslenirler. Anneler bebekleri ile ilgili her konuda olduğu gibi biberon konusunda da titiz davranırlar. Avent biberon çeşitleri BPA içermemesi nedeniyle güvenle kullanılabilir. Bebeği için en iyisini isteyen anneler, Avent biberonları gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Avent biberon çeşitleri farklı boylarda üretilmiştir. Yenidoğan bebekler için en küçük boy tercih edilebilir. Bebeğiniz büyüdüğünde ise biberon boyutunu da büyütmeniz gerekir çünkü mide kapasitesi arttığı için artık küçük boy biberonla doymamaya başlar.

Avent Biberon Cam

Annelerin plastik kullanmayı istememesi durumu için, Avent markası tarafından cam biberonlar üretilmiştir. Temizliğini düzenli olarak yaptığınızda cam biberonları hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak ağır olmaları ve düştüklerinde kırılma riski olması gibi dezavantajları mevcuttur.

Ağırlıklı olarak plastik biberonlar tercih edilir ancak plastik kullanmak istemeyenler, Avent cam biberonları satın alarak kullanabilirler. Cam biberonları plastiklere göre daha uzun süre kullanabilirsiniz. Yalnızca biberon başlığını yenisiyle değiştirmeniz gerekir.

Cam biberonları bebeklik döneminde rahat bir şekilde kullansanız da bebeğinizin büyümesiyle birlikte tehlikeli olabilir. Kendi elinde tutmaya başladığında mutlaka yanında bulunmalısınız. Her ne kadar düşmeye ve kırılmaya dayanıklı cam kullanılsa da, en nihayetinde kırılabileceğini unutmamalısınız.

Avent Biberon Plastik

Avent biberon çeşitlerinde en çok tercih edinen plastik biberonlardır. Avent ürünlerinin hiçbiri BPA içermez. Bebeklerinizin sağlığına zarar vermeyen ürünlerdir.

Plastik biberonları temizlemek için kaynar suyun içine koyabilir ve 10 dakika kaynattıktan sonra çıkarak temiz bir havlunun üzerinde kurutabilirsiniz.

Avent Biberon Başlığı

Avent biberon çeşitleri, eğer plastik ürün tercih edildiyse 6 ay kullanılabilir. Ancak biberon başlıklarının aylık olarak değiştirilmesi gerekir. Doğrudan bebeğinizin ağzı ile temas ettiğinden dolayı, biberonun gövde kısmına göre daha sık aralıklarla değiştirilmesi önerilir.

Avent biberon başlığını ayrı olarak satın alabilirsiniz. Böylece biberonu daha uzun süre kullanırken, yalnızca başlığını değiştirme şansınız olur. Biberon başlıkları alırken, bebeğinizin ayı ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük bebekler için daha küçük delik bulunurken, bebeğin ayının büyümesiyle birlikte biberon başlığının delik büyüklüğü de artar. https://www.recete.com/avent/biberonlar/  linkinden ürünleri temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir